Odkurzacze-roboty do twojego domu

Odkurzacze-roboty ewoluowały i oprócz zamiatania i odkurzania, od pewnego czasu zajmują się również szorowaniem podług. Wybraliśmy najlepsze roboty, które robią wszystko w jednym: zamiatają, odkurzają, mopują i polerują podłogi. Jeśli zastanawiasz się nad jego zakupem, oto najciekawsze z nich.

Odkurzacze-roboty stały się najlepiej sprzedającymi się urządzeniami domowymi. W ciągu ostatnich kilku lat rozwinęły się one w spektakularnym tempie, przy jednoczesnym spadku cen. Dotarliśmy do punktu, w którym odkurzacz nie jest już potrzebny do wykonywania tych czynności. Teraz możemy wykorzystać go również do szorowania naszych podłóg. I o tym właśnie jest ten artykuł. Zebraliśmy najlepsze odkurzacze-roboty, które również mopują podłogę. Chociaż istnieją roboty mopujące, które wykonują tylko tę funkcję, nie uwzględniliśmy ich tutaj, ponieważ szukamy również takiego, który odkurza i zamiata, który robi wszystko, co możliwe.

Kupując robota mopującego, warto wiedzieć, że istnieją różne kategorie. Z jednej strony mamy roboty odkurzające, które zawierają dodatkowo mopują podłogę. Mają mały zbiornik na wodę i mały mop, który jest dołączony jako uzupełnienie odkurzacza. Nie wykonują one głębokiego szorowania, a jedynie przepuszczają niewielką ilość wody po odkurzeniu podłogi. Działają one bardzo dobrze, jeśli podłogi nie są bardzo brudne, ale nie usuwają one zakorzenionego brudu.

Odkurzacze automatyczne – ceny, porównanie

Bardziej zaawansowane roboty mają prawdziwy mop i większy zbiornik, a dzięki większej mocy lepiej czyszczą także uporczywe plamy. Ale oczywiście, są one droższe. Większość z nich działa tylko z wodą. Nie przyjmują one detergentów, ponieważ substancje chemiczne mogą uszkodzić silnik lub czujniki. Niektóre modele mają swoje własne mydło, które sprzedają jako dodatek.

Innym aspektem, który należy rozważyć jest rodzaj mopa . W niektórych przypadkach są one jednorazowe, to znaczy, że są używane tylko raz. W innych jest to zwykły mop, który ma wiele zastosowań, a nawet można go prać w pralce. Sprawdź cenę tych części zamiennych zanim zdecydujesz się na jeden lub drugi model.

Rowenta Smart Force Essential Aqua

Jest to robot klasy podstawowej, który oferuje dobre rezultaty w bardzo przystępnej cenie. Nie wykonuje mapowania ani nie ma czujników optycznych, więc ma trzy zaprogramowane systemy czyszczące, zmieniające kurs, gdy wykryje przeszkodę. Są to tryb Random (losowy), Random rooms (losowy odpowiedni dla małych pomieszczeń) i Edges (krawędzie), aby zakończyć całą sesję czyszczenia.

Ecovacs Deebot OZMO 900

Choć kosztuje mniej niż 1300 złotych, robot ma kilka zaawansowanych funkcji, takich jak mapowanie domu za pomocą technologii laserowej, dzięki czemu można wyznaczyć obszary, których nie chcesz, aby sprzątał.

To autonomiczny, samo-naładowujący się robot, który zamiata, odkurza i mopuje Twoje podłogi. Można zaprogramować różne rodzaje czyszczenia w zależności od rodzaju podłogi, jak również zaprogramować lub aktywować je z aplikacji mobilnej, za pośrednictwem Internetu. Posiada baterię o pojemności 3000 mAh, która zapewnia autonomię działania przez 100 minut. Ładuje się w ciągu 4 godzin. Można nim również sterować głosowo za pomocą Alexy lub Google Assistant.

ILIFE A9S

Wyposażony jest w udoskonalony system nawigacji PanoView, który dzięki wbudowanemu żyroskopowi i zastosowaniu algorytmu CV-SLAM pozwala urządzeniu z dużą precyzją rozpoznawać otoczenie, dzięki czemu może wykonać optymalną trasę sprzątania w całym domu. Dodatkowo, dzięki systemowi Electrowall, wyznacza niewidzialne granice, aby czyścić tylko wyznaczone miejsca.

Harmonogramy czyszczenia mogą być ustawione dla każdego dnia tygodnia, aby dopasować się do Twoich rutynowych czynności. Można nim łatwo sterować za pomocą urządzenia mobilnego przy użyciu aplikacji ILIFE.

Powiązane tematy

RTV

Czy kolor ma znaczenie? Designerski smartfon do 1000 złotych

Podobno o gustach się nie dyskutuje. Złośliwi twierdzą, że z mężczyznami nie dyskutuje się też o kolorach. I choć może faktycznie nie każdy odróżni fuksję od purpury albo lazur od szmaragdu, wszyscy zdają sobie sprawę, że kolor ma znaczenie. W końcu czerwony samochód jest szybszy, a różowy zarezerwowany dla blondynek. Można to traktować z przymrużeniem […]

Czytaj dalej
RTV

Abonament RTV

Na pewno każdy z nas czasami lubi słuchać swojej ulubionej stacji radiowej, lub też spędzać czas przed telewizorem. Tak naprawdę w żadnym wypadku nie powinniśmy zapominać o tym, że za radio i telewizor, a właściwie za korzystanie z tych odbiorników musimy zapłacić podatek. Jest nim nic innego jak abonament RTV. W ostatnim czasie było nawet […]

Czytaj dalej