Czy istnieje odpowiedni aparat do zdjęć nocnych? Poznaj Samsung Galaxy s22+

Może się wydawać, że zdjęcia nocne wymagają wykorzystania profesjonalnego sprzętu. Drogie aparaty i kamery na pewno mogą zaoferować nam doskonałą jakość obrazu i nagrywanie dobrze doświetlanych kadrów, ale w dzisiejszych czasach świetnej jakości fotografie wykonane późną porą są już dostępne dla wszystkich. Sprawdź, czy Samsung Galaxy S22+ to model, który sprawdzi się w Nightografii! 

Czy wiesz, czym jest Nightografia?

Takie określenie jak Nightografia znane jest głównie wśród osób, które wykonują zdjęcia telefonem. W tym przypadku oznacza to jednak fotografowanie przy nieco gorszych warunkach oświetleniowych, czyli właśnie w nocy. Nie da się ukryć, że słońce, które operuje na niebie za dnia, sprawia, że nasze zdjęcia są ładne i wyraziste. Tymczasem tuż po zmroku złapane kadry wydają się mniej spektakularne. To naturalne, ponieważ nie każde urządzenie jest przystosowane właśnie do zdjęć nocnych. 

Jak znaleźć idealny aparat do zdjęć nocnych?

Trudno wskazać tylko jedno urządzenie, które będzie odpowiednie do wykonywania zdjęć nocnych. Najpewniej większości użytkowników przychodzi na myśl właśnie profesjonalny aparat fotograficzny, czyli lustrzanka. Ten z pewnością jest w stanie złapać niecodzienne kadry, ale tutaj wymagana jest także znajomość obsługi takiego sprzętu.

Tymczasem równie zaskakujące rezultaty osiągnąć można także z wykorzystaniem tego, co ma do zaoferowania telefon. Mowa o wspomnianej już Nightografii. Przykładem urządzenia, które doskonale poradzi sobie w gorszych warunkach oświetleniowych, jest między innymi Samsung Galaxy S22+. Dlaczego warto rozważyć wybór tego telefonu niezależnie od tego, czy zdjęcia robisz często, czy też może sporadycznie?

Jak robić zdjęcia nocą telefonem Samsung Galaxy S22+?

Jeżeli zastanawiasz się, jak robić zdjęcia nocą telefonem, to musisz mieć świadomość, że w przypadku tego smartfona jest to niezwykle intuicyjna i prosta czynność. Pomysł na kadr należy do Ciebie, natomiast to samo urządzenia zadba o to, aby wykonana fotografia pozytywnie Cię zaskoczyła! Nie ma co się temu dziwić, skoro telefon posiada aż cztery aparaty, z czego trzy zostały umieszczone z tyłu urządzenia. Tymczasem przedni obiektyw do selfie to aż 10 MP.

Pamiętaj, że nie zawsze znajdziesz odpowiednie warunki oświetleniowe, a te są przecież kluczowe w przypadku wyraźnych i kontrastowych zdjęć. Na szczęście marka Samsung zadbała o to, stąd wykorzystanie nowoczesnej technologii. W przypadku nagrywaniu filmów będzie to na przykład automatyczne dostosowanie liczby klatek do otoczenia. Co jeżeli zależy Ci na redukcji szumów? Tutaj rozwiązaniem jest między innymi Super Night Solution, które zapewnia wyraziste obrazy bez względu na to, czy może nagrywasz w pełnym słońcu, czy też wolisz po prostu nocne kadry. 

Jednak to nie wszystko! Spróbuj tworzenia autoportretów czy portretów również w przypadku słabego światła. Tutaj sprawdzi się zarówno tylni, jak i przedni aparat. Dostrzeż zarówno najmniejsze detale, jak i niesamowite kolory, które będą widoczne pomimo niewielkiej ilości światła.   

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Powiązane tematy

Pozostałe

Czym się różni dysk M.2 PCIe NVMe od SSD SATA?

Współcześnie wybór dysków pamięci do laptopa czy komputera jest tak duży, że łatwo się w tym pogubić. Podpowiemy, czym się różnią dwa najpopularniejsze rodzaje dysków SSD – SATA oraz M.2 PCIe NVMe. Zdradzimy też, jak wygląda ich montaż w urządzeniu. Który z nich warto wybrać do swojego komputera czy laptopa? Sprawdźcie! Dysk SSD SATA – […]

Czytaj dalej
Pozostałe

Najlepsze monitory – czym kierować się podczas zakupu?

Niezależnie od tego, czy komputer stacjonarny służy Ci do pracy, nauki czy grania – bez wątpienia potrzebujesz monitora, który będzie idealnym uzupełnieniem zestawu. Dobrze, aby wielkość ekranu była dopasowana do Twoich potrzeb. Jednak to nie jedyny parametr, który ma tutaj znaczenie. Poznaj najlepsze monitory zasługujące zarówno na uwagę graczy, jak i osób używających komputera do […]

Czytaj dalej
Pozostałe

Telefon z dużym wyświetlaczem – dla kogo może być dobrym wyborem?

Telefon z dużym wyświetlaczem oferuje szereg ciekawych możliwości, jeżeli chodzi o jego wykorzystanie w codziennym życiu. Większy wyświetlacz to większa czytelność oraz wygoda w przypadku oglądania na smartfonie treści wideo. Czy wiesz, który telefon z dużym ekranem w szczególności zasługuje na uwagę? Galaxy Z Fold5 od marki Samsung to jedna z ciekawszych propozycji w tej […]

Czytaj dalej