Czy szeroki monitor sprawdzi się do pracy?

To pierwszy wybór dla fanów najnowszych gier i filmów. Pytanie, czy szeroki monitor równie dobrze sprawdzi się podczas pracy w biurze lub w domu? Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom charakterystycznym dla tego typu monitorów, a także największym zaletom, które mogą decydować o wybierze takiego urządzenia z myślą o obowiązkach wykonywanych w pracy. Czy panoramiczny monitor się sprawdzi? Sprawdźmy.

Podstawowe różnice między szerokim monitorem i innymi modelami

Szeroki monitor (popularnie znany jako panoramiczny monitor) to urządzenie z ekranem o nietuzinkowym kształcie przypominającym prostokąt, który jest dostępny w formacie 16:9 lub 16:10, a nawet 21:9 w przypadku modeli ultra. Oprócz samej wielkości ekranu różnią się także zróżnicowanym designem, wysoką rozdzielczością, odwzorowaniem kolorów oraz płynną pracą.

Oczywiście, zastosowane rozwiązania różnią się pomiędzy poszczególnymi modelami i producentami — niektóre modele są dedykowane graczom, a inne stworzono z myślą o grafikach. Jaki monitor panoramiczny wybrać? Zawsze bierz pod uwagę swoje wymagania oraz budżet, jakim dysponujesz.

Szeroki monitor do pracy — dlaczego warto go wybrać?

Monitor panoramiczny uchodzi za jeden z najlepszych wyborów do intensywnego grania nawet w najbardziej wymagającej gry. Jeżeli jednak szukasz dobrego sprzętu do pracy, ten wybór również może się okazać strzałem w dziesiątkę. Dlaczego?

Więcej przestrzeni do działania

Przede wszystkim szeroki monitor LCD uznawany jest za najlepsze narzędzie podnoszące produktywność u osób, które na co dzień pracują na wielu danych i muszą korzystać z różnych źródeł jednocześnie. Obszerny ekran zapewnia więcej miejsca na otwieranie wielu programów w tym samym czasie. Nie tracisz czasu na szukaniu odpowiedniej zakładki czy karty, bo wszystko podane jest jak na tacy.

Dla pracujących z grafiką

Szeroki monitor sprawdzi się także w każdej pracy, która wymaga ekranu o wysokiej jakości szczegółów i dokładnym odwzorowaniu kolorów. Niektóre z dostępnych modeli nadają się zatem dla fotografów, grafików, architektów czy projektantów, a także specjalistom od montażu nagrań wideo i audio.

Praktyczne stanowisko pracy

Pracujesz w domu lub w biurze? Na pewno wiesz, jak uporządkowane biurko poprawia skupienie oraz wydajność podczas pracy. Im mniej rzeczy Cię rozprasza, tym lepiej. Szerokie monitory mają jeszcze jedną ważną zaletę — zajmują mniej miejsca na biurku i pomagają utrzymać na nim porządek. Nie ma nic gorszego niż dwa monitory, które zajmują dwa razy tyle miejsca i wprowadzają wizualny chaos. Z jednym panoramicznym monitorem ten problem znika.

Podsumowanie

Czy monitor panoramiczny to naprawdę dobry pomysł do standardowego lub domowego biura? Na to pytanie na pewno znalazłeś już odpowiedź. Prawda jest taka, że większość użytkowników nie może się mylić, gdy zachwalają panoramiczne monitory i ich zalety, które ułatwiły, uprzyjemniły i usprawniły wszystkie obowiązki w pracy. Zdecydowanie warto się nad tymi monitorami pochylić.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Powiązane tematy

Inne urządzenia

Potrójny aparat główny – trzykrotnie większe możliwości

Już od dawna urządzenia mobilne, które na co dzień nosimy w kieszeni, przestały spełniać wyłącznie funkcję komunikowania się ze światem. Obecnie coraz więcej modeli nastawionych jest przede wszystkim na rejestrowanie dźwięku oraz obrazu. Tajemnica piękna kryje się w oku obserwatora, ale dobry aparat jest w stanie to piękno uchwycić i zapisać. Jak ważne jest to […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Jak smartwatche poprawiają jakość życia?

We współczesnym życiu smartwatche są już na porządku dziennym i wiele osób je posiada, choćby po to, by „liczyć kroki”. Jednak jeden z tych małych smartwatchów może znacząco zmienić sposób, w jaki prowadzisz swoje życie, jeśli będziesz go właściwie używać. W tym artykule mamy zamiar wyjaśnic, jak posiadanie smartwatcha może poprawić jakość Twojego życia. Obecnie […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Co świadczy o potrzebie wymiany baterii w smartfonach Huawei?

W każdym telefonie niezwykle ważna jest bateria. Odpowiada ona za działanie urządzenia przez określony czas. Jeśli nasz telefon szybko traci baterię, to znak, że pora wymienić tę część na nową. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele propozycji, które są dopasowane do potrzeb klientów. Oryginalna bateria sprawi, że na nowo będziemy cieszyć się komfortowym użytkowaniem telefonu. […]

Czytaj dalej