Telefon z dużym wyświetlaczem – dla kogo może być dobrym wyborem?

Telefon z dużym wyświetlaczem oferuje szereg ciekawych możliwości, jeżeli chodzi o jego wykorzystanie w codziennym życiu. Większy wyświetlacz to większa czytelność oraz wygoda w przypadku oglądania na smartfonie treści wideo. Czy wiesz, który telefon z dużym ekranem w szczególności zasługuje na uwagę? Galaxy Z Fold5 od marki Samsung to jedna z ciekawszych propozycji w tej kategorii.

Jaki smartfon do 7″?

Dostępne na rynku telefony różnią się od siebie wielkością ekranów. Większe czy mniejsze – jako użytkownik możesz wybrać, który model będzie dla Ciebie wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. Telefony z dużym ekranem mają zazwyczaj około 7″. Dla porównania – klasyczne tablety mają między 7 a 10 cali.

Jednak sama wielkość ekranu nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Liczy się również jakość wyświetlacza, procesor zainstalowany w urządzeniu czy inne parametry, funkcje i technologie.

Duży smartfon z dobrym aparatem

Telefon z dużym wyświetlaczem pozwoli Ci na komfortowe użytkowanie smartfonu na przykład podczas oglądania filmów czy seriali na jego ekranie. Nie musisz więc koniecznie korzystać z laptopa czy telewizora, jeżeli chcesz nadrobić zaległości wśród ulubionych produkcji. Wysokiej jakości ekran sprawia, że wszystkie szczegóły obrazu są widoczne.

Dobrze, aby był to również duży smartfon z dobrym aparatem. Fotografowanie krajobrazów czy ludzi jest znacznie przyjemniejsze, jeżeli rezultaty możemy zobaczyć na dużym ekranie naszego telefonu. W ten sposób łatwiej też poddać obrazy obróbce graficznej, na przykład poprzez skorzystanie z dostępnych aplikacji. W jedną chwilę zdjęcie może być gotowe do publikacji w social mediach.

Jaki smartfon do 7″ od marki Samsung?

Jeżeli interesuje Cię telefon z dużym ekranem, świetną propozycją może być w tym przypadku Galaxy Z Fold5 od marki Samsung. To aż 7,6-calowy* wyświetlacz główny, na którym możesz pracować, grać czy oglądać filmy. Jest to jednocześnie smartfon kompaktowy, ponieważ możesz otworzyć go, złożyć lub rozłożyć do idealnego kąta. Obudowa występuje w trzech różnych kolorach, dlatego możesz wybrać, który wariant najbardziej Ci pasuje**.

Ekran Galaxy Z Fold5 to jasność do 1750 nitów***. Jeżeli jesteś kreatywną osobą, możesz dokupić do telefonu rysik S Pen****. Z jego pomocą pisanie, szkicowanie czy notowanie jest o wiele prostsze. Rysik jest precyzyjny i łatwy w obsłudze. Tworzone notatki możesz łatwo zsynchronizować z innymi urządzeniami.

Na uwagę zasługuje również podwójna bateria o pojemności 4400 mAh (typowej)***** w połączeniu z zaawansowanym procesorem Snapdragon 8 Gen 2. Dzięki temu połączeniu telefon dostosowuje zużycie energii do nawyków i potrzeb użytkownika. Jedno ładowanie wystarcza na nawet 73 godziny słuchania i 21 godzin oglądania******. Galaxy Z Fold5 ma także aż pięć różnych aparatów, co ułatwia wykonywanie zdjęć wysokiej jakości i w różnych warunkach oświetleniowych.

* Mierzony po przekątnej, rozmiar głównego ekranu Galaxy Z Fold5 wynosi 7,6 cala w pełnym prostokącie i 7,4 cala z uwzględnieniem zaokrąglonych rogów; rzeczywisty widoczny obszar jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi.

**Dostępność kolorów może się różnić w zależności od kraju, regionu lub operatora.

*** Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X w Galaxy Z Fold5 otrzymał certyfikat VDE Niemcy na 100-procentową mobilną objętość kolorów w zakresie kolorów DCI-P3, co oznacza, że ​​Twoje obrazy powinny nie być rozmyte, a kolory powinny być bardzo żywe niezależnie od różnych poziomów jasności. Wyświetlacz może osiągnąć szczytową jasność do 1750 nitów, poprawiając kontrast między ciemnymi i jasnymi aspektami treści cyfrowych, zapewniając lepszą jakość obrazu, ze współczynnikiem kontrastu 3 000 000:1, który sprawi, że korzystanie z telefonu komórkowego będzie bardziej wciągające.

****Rysik S Pen Fold Edition dla Galaxy Z Fold5 sprzedawany oddzielnie. Należy używać rysika S Pen przeznaczonego dla Galaxy Z Fold. Wszystkie inne rysiki lub rysiki S Pen mogą uszkodzić ekran. Galaxy Z Fold5 nie ma wbudowanego gniazda na rysik S Pen. Obsługa rysika S Pen jest ograniczona do ekranu głównego.

*****Typowa wartość testowana w warunkach laboratoryjnych innej firmy. Typowa wartość to szacunkowa wartość średnia uwzględniająca odchylenie pojemności baterii wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa wynosi 4270 mAh dla Galaxy Z Fold5 i 3591 mAh dla Galaxy Z Flip5. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od środowiska sieciowego, wzorców użytkowania i innych czynników.

****** Na podstawie wewnętrznych testów laboratoryjnych firmy Samsung z przedpremierową wersją danego modelu podłączoną do słuchawek przez Bluetooth przy domyślnych ustawieniach przez LTE. Oszacowano na podstawie pojemności baterii i zmierzonego prądu w stosunku do zużycia energii baterii podczas odtwarzania wideo (plik wideo o rozdzielczości 720p, zapisany na urządzeniu) i odtwarzania dźwięku (plik mp3, 192 kb/s, zapisany na urządzeniu z wyłączonym wyświetlaczem LCD). Rzeczywisty czas odtwarzania wideo i audio zależy od połączenia sieciowego, ustawień, formatu pliku, jasności ekranu, stanu baterii i wielu innych czynników.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Powiązane tematy

Pozostałe

Czym się różni dysk M.2 PCIe NVMe od SSD SATA?

Współcześnie wybór dysków pamięci do laptopa czy komputera jest tak duży, że łatwo się w tym pogubić. Podpowiemy, czym się różnią dwa najpopularniejsze rodzaje dysków SSD – SATA oraz M.2 PCIe NVMe. Zdradzimy też, jak wygląda ich montaż w urządzeniu. Który z nich warto wybrać do swojego komputera czy laptopa? Sprawdźcie! Dysk SSD SATA – […]

Czytaj dalej
Pozostałe

Najlepsze monitory – czym kierować się podczas zakupu?

Niezależnie od tego, czy komputer stacjonarny służy Ci do pracy, nauki czy grania – bez wątpienia potrzebujesz monitora, który będzie idealnym uzupełnieniem zestawu. Dobrze, aby wielkość ekranu była dopasowana do Twoich potrzeb. Jednak to nie jedyny parametr, który ma tutaj znaczenie. Poznaj najlepsze monitory zasługujące zarówno na uwagę graczy, jak i osób używających komputera do […]

Czytaj dalej
Pozostałe

Dyski zewnętrzne a pojemność. Jaka pojemność będzie najlepsza?

Dyski zewnętrzne różnią się prędkością przesyłania danych, interfejsem oraz pojemnością oraz innymi parametrami wewnętrznymi i zewnętrznymi.[PKM/E3]  Pojemność zewnętrznych dysków to parametr, na który kupujący zwracają największą uwagę, bo większa pojemność, to więcej miejsca do przechowywania plików. Jaka pojemność dysków zewnętrznych będzie optymalna: 500 GB, 1 TB czy 2 TB? Co jeszcze warto wziąć pod uwagę […]

Czytaj dalej