Najlepsze monitory – czym kierować się podczas zakupu?

Niezależnie od tego, czy komputer stacjonarny służy Ci do pracy, nauki czy grania – bez wątpienia potrzebujesz monitora, który będzie idealnym uzupełnieniem zestawu. Dobrze, aby wielkość ekranu była dopasowana do Twoich potrzeb. Jednak to nie jedyny parametr, który ma tutaj znaczenie. Poznaj najlepsze monitory zasługujące zarówno na uwagę graczy, jak i osób używających komputera do pracy czy nauki. Sprawdź, czym najlepiej kierować się podczas zakupu!

Monitory do komputera – co warto o nich wiedzieć?

Dobre monitory to pojęcie bardzo ogólne. Możemy tutaj mówić o wariantach biznesowych, jak i gamingowych. Najważniejsze są potrzeby samego użytkownika oraz to, w jaki sposób będzie korzystał z danego urządzenia.

Monitory różnią się od siebie wieloma parametrami. Dla niektórych najważniejsza jest wielkość ekranu, podczas gdy ktoś inny zwróci uwagę na to, czy jest on zakrzywiony, przez co lepiej dopasowany do krzywizny naszego oka.

Dobre monitory – czym powinny się wyróżniać?

Zanim wybierzesz nowy monitor do komputera, sprawdź, co warto brać pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Duży ekran na pewno pozwoli na komfortowe oglądanie filmów czy granie. Musimy mieć jednak na uwadze, że często zajmuje też sporo przestrzeni na biurku, co w wielu przypadkach stanowi poważny problem. Jeżeli jednak nie chcesz rezygnować z dużej liczby cali, postaw na model smukły i umieszczony na solidnym stelażu.

Najlepsze monitory wyróżnia krótki czas reakcji matrycy, ale też wysoka częstotliwość odświeżania. Ważne, aby urządzenie zapewniało ochronę oczu, dzięki czemu komfortowo będziemy korzystać z niego nawet przez wiele godzin. Co jeszcze jest ważne? Jest to między innymi płynna i dynamiczna grafika, obecność portów umożliwiających podpięcie innych urządzeń, wysokiej jakości matryca czy obecność nowoczesnych technologii, które sprawiają, że wyświetlany obraz wygląda po prostu zdumiewająco. Wszystkie te cechy opisują doskonale wybrane monitory Samsung.

Najlepsze monitory Samsung

Jeżeli zamierzasz kupić nowy monitor do komputera, koniecznie sprawdź ofertę marki Samsung. Porównaj dostępne modele i wybierz ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby. Kluczowy jest dla Ciebie szybki czas reakcji matrycy? Poznaj wariant, w przypadku którego wynosi on zaledwie 1/ms. Oczekujesz wysokiej jakości obrazu? Sprawdź technologię kropek kwantowych i współczynnik kontrastu 3000:1.

Dla graczy może okazać się istotne między innymi zakrzywienie ekranu, które również znajdziemy w poszczególnych urządzeniach, natomiast płynny i dynamiczny obraz zapewni AMD FreeSync.

Jeśli chodzi natomiast o częstotliwość odświeżania, to polecamy sprawdzeniu warianty, w przypadku których wynosi ona 240 Hz. Monitory Samsung to również ultranowoczesny, przyciągający uwagę design – w wielu modelach znajdziesz smukłą, metalową konstrukcję, regulowaną wysokość ekranu czy standard mocowania VESA.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Powiązane tematy

Pozostałe

Czym się różni dysk M.2 PCIe NVMe od SSD SATA?

Współcześnie wybór dysków pamięci do laptopa czy komputera jest tak duży, że łatwo się w tym pogubić. Podpowiemy, czym się różnią dwa najpopularniejsze rodzaje dysków SSD – SATA oraz M.2 PCIe NVMe. Zdradzimy też, jak wygląda ich montaż w urządzeniu. Który z nich warto wybrać do swojego komputera czy laptopa? Sprawdźcie! Dysk SSD SATA – […]

Czytaj dalej
Pozostałe

Telefon z dużym wyświetlaczem – dla kogo może być dobrym wyborem?

Telefon z dużym wyświetlaczem oferuje szereg ciekawych możliwości, jeżeli chodzi o jego wykorzystanie w codziennym życiu. Większy wyświetlacz to większa czytelność oraz wygoda w przypadku oglądania na smartfonie treści wideo. Czy wiesz, który telefon z dużym ekranem w szczególności zasługuje na uwagę? Galaxy Z Fold5 od marki Samsung to jedna z ciekawszych propozycji w tej […]

Czytaj dalej
Pozostałe

Dyski zewnętrzne a pojemność. Jaka pojemność będzie najlepsza?

Dyski zewnętrzne różnią się prędkością przesyłania danych, interfejsem oraz pojemnością oraz innymi parametrami wewnętrznymi i zewnętrznymi.[PKM/E3]  Pojemność zewnętrznych dysków to parametr, na który kupujący zwracają największą uwagę, bo większa pojemność, to więcej miejsca do przechowywania plików. Jaka pojemność dysków zewnętrznych będzie optymalna: 500 GB, 1 TB czy 2 TB? Co jeszcze warto wziąć pod uwagę […]

Czytaj dalej