Niebezpieczeństwa związane z dronami

Obecnie zdecydowana większość dronów służy do użytku rekreacyjnego, ale przewiduje się, że do 2035 r. będzie ich ponad 400 000 do użytku profesjonalnego w naszym kraju. W ostatnich latach drony okazały się bardzo przydatnym narzędziem do kręcenia filmów, rozrywki, systemów nadzoru, śledzenia, kwestii rolniczych, handlu elektronicznego i wielu innych możliwości. Mimo to brak doświadczenia i niewłaściwe korzystanie z tego rozwiązania spowodowało niejeden problem, zwłaszcza na lotniskach, w miejscach, gdzie niekontrolowany dron może spowodować znaczne uszkodzenia samolotów, wpływając na zdrowie wielu osób.

W tym sensie istnieje szereg zagrożeń związanych z dronami, takich jak ich zastosowania w obronie i szpiegostwie, dla których są doskonałym narzędziem. Urządzenia te mogą stanowić duże zagrożenie, jeżeli zostaną wykorzystane do przeprowadzania ataków, jeżeli kwestia cyberbezpieczeństwa nie jest dobrze dopracowana, ponieważ mają one większą łatwość dostępu do imprez masowych, a ponadto stały się szeroko stosowanym narzędziem pozyskiwania danych ze względu na ich zdolność do przemieszczania się. Z tego też względu wiele miast dostosowuje zakazy i kampanie informacyjne dotyczące dronów. Więcej na ten temat możesz przeczytać na tej stronie.

Niezamierzone zagrożenia

Z drugiej strony istnieje szereg niezamierzonych zagrożeń związanych głównie z przypadkowymi kolizjami, do których mogą doprowadzić drony, powodując poważne problemy i doprowadza do przerwania operacji na lotniskach, powodując ogromne straty finansowe.

Często niezamierzone kolizje są spowodowane awariami zarówno oprogramowania, jak i sprzętu drona, ale musimy również wziąć pod uwagę te sytuacje, w których awarie wynikają z pilotażu. W szczególności, tego typu kolizje mogą stanowić zagrożenie dla konstrukcji naziemnych i ludzi, dlatego należy zachować szczególną ostrożność na terenach miejskich i nie latać dronami w pobliżu budynków z dużą ilością okien.

Innym częstym niezamierzonym zagrożeniem są ptaki w przestrzeni powietrznej, które mogą powodować problemy z lotem drona, utrudniając reakcję i nawigację, dlatego zaleca się, aby nie latać w zamkniętych przestrzeniach, w pobliżu lotnisk lub w obszarach, w których występuje duża obecność ptaków. Należy również uważać na miejsca z dużą ilością dronów, gdyż mogą one generować zakłócenia, uniemożliwiając prawidłowe pilotowanie.

Powiązane tematy

Inne urządzenia

Potrójny aparat główny – trzykrotnie większe możliwości

Już od dawna urządzenia mobilne, które na co dzień nosimy w kieszeni, przestały spełniać wyłącznie funkcję komunikowania się ze światem. Obecnie coraz więcej modeli nastawionych jest przede wszystkim na rejestrowanie dźwięku oraz obrazu. Tajemnica piękna kryje się w oku obserwatora, ale dobry aparat jest w stanie to piękno uchwycić i zapisać. Jak ważne jest to […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Czy szeroki monitor sprawdzi się do pracy?

To pierwszy wybór dla fanów najnowszych gier i filmów. Pytanie, czy szeroki monitor równie dobrze sprawdzi się podczas pracy w biurze lub w domu? Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom charakterystycznym dla tego typu monitorów, a także największym zaletom, które mogą decydować o wybierze takiego urządzenia z myślą o obowiązkach wykonywanych w pracy. Czy panoramiczny monitor się […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Jak smartwatche poprawiają jakość życia?

We współczesnym życiu smartwatche są już na porządku dziennym i wiele osób je posiada, choćby po to, by „liczyć kroki”. Jednak jeden z tych małych smartwatchów może znacząco zmienić sposób, w jaki prowadzisz swoje życie, jeśli będziesz go właściwie używać. W tym artykule mamy zamiar wyjaśnic, jak posiadanie smartwatcha może poprawić jakość Twojego życia. Obecnie […]

Czytaj dalej