Jak wybrać dobry sprzęt do grania w gry?

Każdy gracz wie, jak ważny jest dobry sprzęt do wirtualnej rozrywki. Często posiadając odpowiedni komputer i akcesoria ma się przewagę nad innymi w internetowych rozgrywkach. Dobór odpowiedniego sprzętu bywa jednak niełatwym zadaniem. Ze względu na bogatą ofertę rynku, która przygotowana jest zarówno dla profesjonalnych jak i okazjonalnych graczy, można pogubić się przy selekcjonowaniu gamingowego zestawu. Tutaj jednak możemy pomóc. W niniejszym artykule dowiesz się jak stworzyć swoje wymarzone stanowisko do grania.

Komputery stacjonarne do gier

Przewagą, jaką mają komputery stacjonarne nad gamingowymi laptopami to kochany przez graczy, wzniesiona wręcz do rangi rytuału – możliwość rozbudowywania sprzętu. Desktopowy PC jest niczym więcej jak obudową, do której podłącza się podzespoły takie jak płyta główna, karta graficzna, pamięć RAM itp. Własnoręcznie zbudowany komputer można później rozmontować i dołożyć nowocześniejsze podzespoły. Problematyczne stają się jednak gotowe PC, które mogą posiadać niestandardową płytę główną i ich możliwość rozbudowy jest ograniczona lub czasem nawet niemożliwa.

To samo tyczy się laptopów gamingowych, które często mają zintegrowaną pamięć RAM oraz podzespoły. Z czasem więc konieczne jest kupno nowego laptopa gamingowego, gdyż ten stary nie będzie nadążał za rosnącymi wymaganiami nowszych gier. To, co jednak jest plusem komputera przenośnego to duża mobilność – można go bowiem spakować do torby i zabrać ze sobą na wakacje lub uczelnię, by w przerwie od zajęć pograć w ulubioną grę. Pamiętaj, że dobierając do swojego PC kartę graficzną, powinieneś być na bieżąco z nowościami i promocjami.

Procesory do gier

Nie oszukujmy się, współczesne gry są robione z dużym rozmachem, więc trzeba wystarczającej mocy obliczeniowej. Jeśli nie wiesz jaki procesor będzie najlepszy do Twojej gamingowej przygody zerknij na najnowsze testy wydajności prowadzone przez portale i fora dla graczy. Obecnie prym wśród produkcji procesorów wiedzie firma AMD ze swoim flagowym produktem AMD Ryzen 9 5900X. Konkurencyjnym produktem, który ma nieco niższą cenę jest Intel Core i5-10600K. Pamiętaj, że przy zakupie odpowiedniego procesora musisz wybrać do niego kompatybilną płytę główną.

Monitory dla graczy

Monitor dla gracza różni się każdego innego. Przede wszystkim ma on za zadanie dostarczać on najwyższą jakość obrazu, aby gracz mógł czerpać przyjemność z niesamowitych widoków rozgrywki. Musi być także niemęczący dla oczu. Gracze spędzają podczas swoich wirtualnych zabaw wiele godzin, więc matryca powinna być zbudowana tak, by jak najbardziej obciążać wzrok. Kolejną cechą, którą musi charakteryzować się dobry monitor gamingowy to tak zwana „częstotliwość odświeżania”. Jest to ilość obrazów wyświetlanych na ekranie podczas jednej sekundy podawana w hercach. Monitor o częstotliwości odświeżania 144Hz będzie o wiele lepszy od tego, który ma 70Hz.

Głośniki i słuchawki

Wiadomo, że oprócz obrazu gry wideo zapewniają nam całą gamę dźwięków od muzyki aż po strzały z karabinu. Aby móc cieszyć się z dobrej emisji dźwięku należy wybierać głośniki przewodowe z częstotliwością o zakresie 35-18000 Hz. Producentami, którzy tworzą dobrej jakości głośniki w rozsądnych cenach to: Genesis, Creative, Logitech i Acer. Dla większości graczy optymalnym wyborem powinny być głośniki gamingowe do komputera 2.1 z subwooferem. Dają one maksimum efektów dźwiękowych plus solidne wzmocnienie w postaci basu. Swój sprzęt można sprawdzić wsłuchując się w dźwięk maszyny hazardowej. Najlepsze kasyna online znajdziesz tutaj.

Jeśli chcemy zachować akompaniament gry wyłącznie dla siebie albo rodzina nie godzi się na zbyt głośne dźwięki strzelaniny, albo rzucającego czary wiedźmina – powinniśmy poważnie zastanowić się nad opcją słuchawek. Dobre słuchawki gamingowe nie tylko zapewnią dobre doznania słuchowe, ale także będą wytłumiać dźwięki z zewnątrz. Element akcesoriów do gry, jakim są słuchawki, można podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Czym się różnią? Słuchawki bezprzewodowe dają większą swobodę ruchów głowy, zapewniając jednocześnie duży komfort użytkowania. Okupione jest to niestety tym, że jako odbierają sygnał poprzez fale radiowe, są bardziej podatne na zakłócenia lub nawet różnice pomiędzy czasem dostarczenia dźwięku i obrazu.

Powiązane tematy

Uncategorized

Zalety wykorzystania zegarka sportowego w treningu

Entuzjaści sportu doskonale zdają sobie sprawę z wagi codziennej rutyny ćwiczeń i są bardzo rygorystyczni w trzymaniu się jej. Jest jednak jedno akcesorium, którego nie może zabraknąć, aby nasz trening był pełniejszy: zegarek sportowy. Jak wybrać najlepszy zegarek sportowy? Wybór zegarka sportowego zależy w dużej mierze od tego, czego potrzebujemy. Każdy sport oferuje inne korzyści […]

Czytaj dalej