Co to jest rower elektryczny lub e-bike?

Rowery elektryczne wypierają samochody z europejskich ulic. Było tylko kwestią czasu, kiedy rowery elektryczne pojawią się na ulicach. Rowery zawsze były nie zanieczyszczającym środowiska środkiem transportu najczęściej używanym przez obywateli, a ich elektryczna wersja tylko zwiększa to doświadczenie.

Rowery elektryczne wypierają samochody z miast. Wynika to z kilku czynników: większej świadomości ekologicznej, obawy przed korzystaniem z transportu publicznego podczas pandemii oraz faktu, że są rządy, które zachęcają do tego trendu poprzez ułatwianie ich zakupu lub tworzenie ścieżek rowerowych.

A dlaczego rowery elektryczne, a nie tradycyjne? Ze względu na udogodnienia. Są świetne do ćwiczeń, a także do chodzenia i poruszania się po mieście, a dodatkowo posiadają baterię i silnik, które pomagają poruszać się wygodniej i szybciej.

Co to jest rower elektryczny lub e-bike?

Rower elektryczny, zwany również e-bike, to pojazd napędzany pedałami, który nie emituje żadnych spalin, tak jak tradycyjny rower. Różnią się one od tradycyjnych rowerów, ponieważ zawierają silnik elektryczny zasilany baterią, który pomaga zmniejszyć wysiłek przy pedałowaniu i osiągać większe prędkości.

Chociaż istnieją rowery elektryczne do wszystkich rodzajów terenu i zastosowań, najbardziej powszechne są miejskie rowery elektryczne. Wiele osób używa ich do poruszania się po mieście, do pracy, na uniwersytet lub po prostu do przejażdżki w plenerze.

Ale nie wystarczy tylko mieć silnik i jechać. Zgodnie z rozporządzeniem europejskim 168/2013, rower elektryczny to taki, który jest wyposażony „w pomocniczy silnik elektryczny o maksymalnej ciągłej mocy znamionowej nie większej niż 250W”. Ponadto moc roweru elektrycznego musi być stopniowo zmniejszana, aż do zatrzymania przed osiągnięciem przez pojazd prędkości 25 km/h lub w przypadku zaprzestania pedałowania przez rowerzystę.

Powiązane tematy

Inne urządzenia

Potrójny aparat główny – trzykrotnie większe możliwości

Już od dawna urządzenia mobilne, które na co dzień nosimy w kieszeni, przestały spełniać wyłącznie funkcję komunikowania się ze światem. Obecnie coraz więcej modeli nastawionych jest przede wszystkim na rejestrowanie dźwięku oraz obrazu. Tajemnica piękna kryje się w oku obserwatora, ale dobry aparat jest w stanie to piękno uchwycić i zapisać. Jak ważne jest to […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Czy szeroki monitor sprawdzi się do pracy?

To pierwszy wybór dla fanów najnowszych gier i filmów. Pytanie, czy szeroki monitor równie dobrze sprawdzi się podczas pracy w biurze lub w domu? Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom charakterystycznym dla tego typu monitorów, a także największym zaletom, które mogą decydować o wybierze takiego urządzenia z myślą o obowiązkach wykonywanych w pracy. Czy panoramiczny monitor się […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Jak smartwatche poprawiają jakość życia?

We współczesnym życiu smartwatche są już na porządku dziennym i wiele osób je posiada, choćby po to, by „liczyć kroki”. Jednak jeden z tych małych smartwatchów może znacząco zmienić sposób, w jaki prowadzisz swoje życie, jeśli będziesz go właściwie używać. W tym artykule mamy zamiar wyjaśnic, jak posiadanie smartwatcha może poprawić jakość Twojego życia. Obecnie […]

Czytaj dalej