Co to jest rower elektryczny lub e-bike?

Rowery elektryczne wypierają samochody z europejskich ulic. Było tylko kwestią czasu, kiedy rowery elektryczne pojawią się na ulicach. Rowery zawsze były nie zanieczyszczającym środowiska środkiem transportu najczęściej używanym przez obywateli, a ich elektryczna wersja tylko zwiększa to doświadczenie.

Rowery elektryczne wypierają samochody z miast. Wynika to z kilku czynników: większej świadomości ekologicznej, obawy przed korzystaniem z transportu publicznego podczas pandemii oraz faktu, że są rządy, które zachęcają do tego trendu poprzez ułatwianie ich zakupu lub tworzenie ścieżek rowerowych.

A dlaczego rowery elektryczne, a nie tradycyjne? Ze względu na udogodnienia. Są świetne do ćwiczeń, a także do chodzenia i poruszania się po mieście, a dodatkowo posiadają baterię i silnik, które pomagają poruszać się wygodniej i szybciej.

Co to jest rower elektryczny lub e-bike?

Rower elektryczny, zwany również e-bike, to pojazd napędzany pedałami, który nie emituje żadnych spalin, tak jak tradycyjny rower. Różnią się one od tradycyjnych rowerów, ponieważ zawierają silnik elektryczny zasilany baterią, który pomaga zmniejszyć wysiłek przy pedałowaniu i osiągać większe prędkości.

Chociaż istnieją rowery elektryczne do wszystkich rodzajów terenu i zastosowań, najbardziej powszechne są miejskie rowery elektryczne. Wiele osób używa ich do poruszania się po mieście, do pracy, na uniwersytet lub po prostu do przejażdżki w plenerze.

Ale nie wystarczy tylko mieć silnik i jechać. Zgodnie z rozporządzeniem europejskim 168/2013, rower elektryczny to taki, który jest wyposażony „w pomocniczy silnik elektryczny o maksymalnej ciągłej mocy znamionowej nie większej niż 250W”. Ponadto moc roweru elektrycznego musi być stopniowo zmniejszana, aż do zatrzymania przed osiągnięciem przez pojazd prędkości 25 km/h lub w przypadku zaprzestania pedałowania przez rowerzystę.

Powiązane tematy

Inne urządzenia

Co świadczy o potrzebie wymiany baterii w smartfonach Huawei?

W każdym telefonie niezwykle ważna jest bateria. Odpowiada ona za działanie urządzenia przez określony czas. Jeśli nasz telefon szybko traci baterię, to znak, że pora wymienić tę część na nową. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele propozycji, które są dopasowane do potrzeb klientów. Oryginalna bateria sprawi, że na nowo będziemy cieszyć się komfortowym użytkowaniem telefonu. […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Rodzaje pistoletów lakierniczych

Precyzyjne lakierowanie wymaga odpowiedniego dobrania i zastosowania konkretnego sprzętu, jakim jest pistolet lakierniczy. W zależności od tego, co lakierujemy oraz czy pracą zajmuje się amator czy osoba doświadczona, można użyć różnych rodzajów pistoletów. Sposób działania pistoletu lakierniczego Pistolety lakiernicze to urządzenia, które funkcjonują dzięki właściwościom powietrza i cieczy. Powietrze sprawia, że lakier jest zasysany i […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Dlaczego elektronika ulega uszkodzeniu po kontakcie z wodą?

Wszyscy wiemy, że nigdy nie powinniśmy zamoczyć urządzenia elektronicznego, niezależnie od tego, czy jest to telefon komórkowy, tablet, komputer, czy cokolwiek innego, przez co przepływa prąd. Nie każdy jednak wie, co dokładnie powoduje, że woda wchodząc w kontakt z urządzeniem elektronicznym, uszkadza je i prawdopodobnie czyni je niezdatnym do użytku. Woda powoduje zwarcia Woda zawiera […]

Czytaj dalej