Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi?

Wszyscy wiemy jak to jest cierpieć z powodu słabego zasięgu WiFi, jest to jeden z najczęstszych problemów w łączności domowej. W tym przewodniku zakupu pokażemy Ci, czym różnią się poszczególne typy przedłużaczy i wzmacniaczy sygnały.

Istnieje wiele powodów dla których sygnał WiFi nie dociera prawidłowo do wszystkich pomieszczeń w Twoim domu. Może to być spowodowane złą lokalizacją routera, niskiej mocy jego anten lub materiałów budowlanych domu, wśród wielu innych możliwych powodów, które mogą powodować utratę prędkości lub ciągłe rozłączenia.

Jeśli masz problemy z podłączeniem do routera z najdalszych pomieszczeń, wystarczy dodać odpowiednie urządzenia, aby rozszerzyć zasięg sieci WiFi do najdalszych zakątków domu. Ponieważ mają podobny kształt, istnieje pewne zamieszanie na temat różnych technologii i urządzeń wykorzystywanych do rozszerzenia WiFi, więc wyjaśnimy ci, który wzmacniacz WiFi będzie najlepszy dla Ciebie i które rozwiązanie jest najbardziej odpowiednie dla każdego przypadku.

Najprostszym i najtańszym urządzeniem do rozszerzenia zasięgu Twojej sieci WiFi jest wzmacniacz WiFi. To urządzenie jest odpowiedzialny za przechwycenie zasięgu WiFi i wzmocnienie go.

Jedną z cech wzmacniaczy jest to, że każdy z nich zazwyczaj tworzy nową i inną sieć, więc aby z niej korzystać trzeba będzie zmienić punkt połączenia w urządzeniu, a wzmacniacz będzie działał jako pośrednik między urządzeniem a routerem. Jest to najbardziej podstawowe i najmniej efektywne rozwiązanie ze wszystkich dla rozszerzenia zasięgu domowego WiFi. Jest to, że tak powiem, jak zainstalowanie przedłużacza, aby rozszerzyć swoją sieć WiFi kilka metrów dalej.

Przedłużacz sieci WiFi

Działa on z bardzo podobną koncepcją do wzmacniaczy WiFi, ale z nieco większą wydajnością. Celem przedłużaczy sieci WiFi jest zaoferowanie wzmocnionej wersji sygnału WiFi lub sieci, którą otrzymują.

Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest to, że posiadają 2 lub więcej anten widocznych na zewnątrz, które wykorzystują do wzmocnienia sygnału bezprzewodowego z routera. Często są one mylone z wzmacniaczami WiFi ze względu na ich podobieństwo, ponieważ w rzeczywistości bardzo często zdarza się, że przedłużacze WiFi zawierają funkcje wzmacniacza.

Główna różnica polega na tym, że przedłużacze sieci WiFi mogą nie tylko odbierać i przesyłać sygnał WiFi z routera, ale można je również podłączyć za pomocą kabla sieciowego do routera, aby rozsyłać sygnał WiFi z routera z większą mocą.

Powiązane tematy

Inne urządzenia

Czy szeroki monitor sprawdzi się do pracy?

To pierwszy wybór dla fanów najnowszych gier i filmów. Pytanie, czy szeroki monitor równie dobrze sprawdzi się podczas pracy w biurze lub w domu? Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom charakterystycznym dla tego typu monitorów, a także największym zaletom, które mogą decydować o wybierze takiego urządzenia z myślą o obowiązkach wykonywanych w pracy. Czy panoramiczny monitor się […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Jak smartwatche poprawiają jakość życia?

We współczesnym życiu smartwatche są już na porządku dziennym i wiele osób je posiada, choćby po to, by „liczyć kroki”. Jednak jeden z tych małych smartwatchów może znacząco zmienić sposób, w jaki prowadzisz swoje życie, jeśli będziesz go właściwie używać. W tym artykule mamy zamiar wyjaśnic, jak posiadanie smartwatcha może poprawić jakość Twojego życia. Obecnie […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Co świadczy o potrzebie wymiany baterii w smartfonach Huawei?

W każdym telefonie niezwykle ważna jest bateria. Odpowiada ona za działanie urządzenia przez określony czas. Jeśli nasz telefon szybko traci baterię, to znak, że pora wymienić tę część na nową. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele propozycji, które są dopasowane do potrzeb klientów. Oryginalna bateria sprawi, że na nowo będziemy cieszyć się komfortowym użytkowaniem telefonu. […]

Czytaj dalej