Być może myślisz, że kupując rower elektryczny, lepiej pozostać przy swoim starym rowerze, ponieważ będzie on mniej więcej taki sam, prawda? No właśnie, tu się mylisz.

Rowery elektryczne są bardzo wszechstronne i mogą pomóc Ci poruszać się szybko, bezpiecznie, wygodnie i w sposób przyjazny dla środowiska, oferując jednocześnie dodatkowe korzyści, których nie uzyskasz na tradycyjnym rowerze:

Zmniejszają wysiłek związany z pedałowaniem, co jest główną zaletą rowerów elektrycznych. Ich silnik elektryczny pracuje w tym samym czasie, co pedałowanie, co zmniejsza siłę nacisku podczas pedałowania. Dzięki temu są one wygodniejszą i mniej męczącą alternatywą, co przydaje się, gdy używasz ich do poruszania się po mieście i jedziesz do biura lub szkoły, a nie chcesz dotrzeć na miejsce z ubraniem ociekającym potem.

Nie zanieczyszczają środowiska: pomimo posiadania silnika, nie zanieczyszczają środowiska, ponieważ są elektryczne. E-rowery nie emitują spalin i stają się przyjazną dla środowiska alternatywą, szczególnie podczas poruszania się po mieście. Dzięki tym pojazdom przyczyniasz się do ochrony Matki Ziemi.

Są zdrowe: ułatwiając pedałowanie, zachęcają do częstszego korzystania z niego. To pomoże Ci wyrobić sobie zdrowszy nawyk poruszania się po mieście.

Pomagają zaoszczędzić pieniądze: owszem, rowery elektryczne wymagają ładowania, ale wystarczy je podłączyć i można jechać. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na benzynę lub paliwo do swojego samochodu lub motocykla, a dodatkowo ich utrzymanie jest ograniczone, ponieważ generują mało awarii.

Pozwalają zaoszczędzić czas: ponieważ zmniejszają wysiłek związany z pedałowaniem i dostosowują się do terenu, rowery elektryczne umożliwiają szybkie dotarcie do każdego miejsca bez większego wysiłku, nawet jeśli po drodze są strome zbocza. Co więcej, ich niewielki rozmiar i istnienie ścieżek rowerowych oznacza, że możesz pożegnać się z korkami w godzinach szczytu.

Istnieją modele odpowiadające wszystkim gustom: być może masz w głowie obraz topornego i ciężkiego roweru elektrycznego, ale boom na jego wykorzystanie zachęcił do projektowania modeli bardzo podobnych do tradycyjnych rowerów. Lekkie, kompaktowe i bardzo atrakcyjne modele.

Znajdziesz model na każdą okazję: odkąd stały się modne, wiele marek skorzystało z okazji, aby stworzyć własne wersje roweru elektrycznego. W związku z tym są nie tylko e-rowery do poruszania się po mieście, ale można je znaleźć również w wersji górskiej, składanej, dla dzieci, wszelkiego rodzaju!