Który Galaxy Tab wybrać? Porównywarka tabletów Samsung wyjaśnia

Dla jednych tablet to dodatkowe urządzenie, dla innych – jedno z podstawowych narzędzi pracy. Niezależnie od potrzeb, w każdym z tych zadań sprawdzają się Samsung Galaxy Tab. Czym różnią się poszczególne modele? Dzięki tej porównywarce tabletów znalezienie sprzętu najlepszego dla siebie stanie się znacznie łatwiejsze.

Wspólne cechy tabletów Samsung Galaxy Tab

Dostępna na stronie producenta porównywarka tabletów umożliwia przejrzenie specyfikacji trzech modeli Samsung Galaxy Tab – S7+ WiFi, S7+ 5G oraz S6 LTE. Wszystkie trzy dzielą część specyfikacji oraz funkcji. Trzeba jednak pamiętać o drobnych, ale dla wielu osób być może istotnych, różnicach.

Obsługa rysika S Pen

Jedna z różnic dotyczy działania stylusa S Pen. Warto mieć na uwadze, że tylko w urządzeniach nowszej generacji (czyli S7+ WiFi oraz S7+ 5G) rysik działa zarówno jako pilot, jak i narzędzie reagujące na sterowanie gestami.

Aparaty w tabletach Samsung Galaxy Tab

Cechą wspólną wszystkich trzech modeli Samsung Galaxy Tab jest zestaw kamer. Z przodu mają obiektyw o rozdzielczości 8 MP. Z tyłu znajdują się dwa aparaty – główny wykonujący zdjęcia w 13 MP oraz dodatkowy, mający 5 MP. Pod tym względem tablety także nieco się różnią. W wariancie S6 Tab LTE nie ma lampy błyskowej.

Co ważne, każdym z tabletów Samsung Galaxy Tab można nagrywać wideo w bardzo wysokiej rozdzielczości. Jej maksymalna wartość to UHD 4K, co przekłada się na 3840 x 2160 px. Płynność rejestrowania obrazu wynosi 30 FPS.

Ekrany w Samsung Galaxy Tab – porównanie tabletów

Porównywanie tabletów nie mogłoby się obyć bez zestawienia poszczególnych parametrów ich ekranów. Osoby szukające urządzenia o jak największej przekątnej swój wzrok skierują zapewne w stronę obu modeli S7+. Producent zastosował w nich wyświetlacze o rozmiarze 12,4″, czyli 31,5 cm. Rozdzielczość paneli wynosi 2800 x 1752 px.

Jeśli priorytetem jest zakup nieco mniejszego sprzętu, dobrym wyborem będzie Samsung Galaxy Tab S6 LTE. Jego ekran mierzy 26,7 cm, co daje 10,5″. Pod względem rozdzielczości nie ustępuje wyświetlaczom z modeli 7. generacji, ponieważ wynosi ona 2560 x 1600 px. Porównywarka tabletów informuje też, że matryce wszystkich trzech urządzeń wykonano w technologii Super AMOLED.

Moduły łączności w tabletach Samsung Galaxy Tab

Kolejny aspekt, pod którym należy porównać tablety Samsung, to sposoby łączenia się z internetem i siecią komórkową. Dla osób, które potrzebują urządzenia tylko do użytku domowego lub biurowego, wystarczający może okazać się Samsung Galaxy Tab S7+ WiFi.

Jeżeli jednak sprzęt ma być wykorzystywany do pracy z dala od sieci bezprzewodowej, trzeba wybrać któryś z pozostałych modeli – S7+ 5G bądź S6 LTE. Oba działają jak smartfony, a więc można do nich wkładać karty SIM i korzystać z sygnału operatora komórkowego. Tak jak telefony, mają też moduł WiFi.

Porównanie tabletów Samsung Galaxy Tab pod kątem pamięci

Rozwój usług chmurowych sprawia, że porównywanie tabletów pod względem miejsca na pliki ma nieco mniejsze znaczenie niż kiedyś. Osoby, które jednak planują przechowywać dużo plików na lokalnym dysku urządzenia, mają do wyboru dwie wersje pamięciowe S7+ 5G oraz S7+ WiFi – 128 GB albo 256 GB. Model S6 LTE jest dostępny tylko w jednym wariancie z dyskiem o pojemności 128 GB.

Na koniec warto jeszcze porównać tablety Samsung pod kątem obsługi dodatkowych magazynów pamięci. W tej kategorii ponownie górują sprzęty 7. generacji. Maksymalna pojemność kart microSD, którą obsługują, wynosi 1 TB. Urządzenie Samsung Galaxy Tab S6 LTE nie ma slotu na karty pamięci.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Powiązane tematy

Pozostałe

Dlaczego warto zainwestować w case na telefon?

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem codziennego życia. W związku z tym rośnie również potrzeba ich ochrony. Case na telefon to nie tylko modny dodatek, ale przede wszystkim skuteczna ochrona przed uszkodzeniami. Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w odpowiedni case. Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi Jednym z głównych powodów, dla których […]

Czytaj dalej
Inne urządzenia

Potrójny aparat główny – trzykrotnie większe możliwości

Już od dawna urządzenia mobilne, które na co dzień nosimy w kieszeni, przestały spełniać wyłącznie funkcję komunikowania się ze światem. Obecnie coraz więcej modeli nastawionych jest przede wszystkim na rejestrowanie dźwięku oraz obrazu. Tajemnica piękna kryje się w oku obserwatora, ale dobry aparat jest w stanie to piękno uchwycić i zapisać. Jak ważne jest to […]

Czytaj dalej
Pozostałe

Czym się różni dysk M.2 PCIe NVMe od SSD SATA?

Współcześnie wybór dysków pamięci do laptopa czy komputera jest tak duży, że łatwo się w tym pogubić. Podpowiemy, czym się różnią dwa najpopularniejsze rodzaje dysków SSD – SATA oraz M.2 PCIe NVMe. Zdradzimy też, jak wygląda ich montaż w urządzeniu. Który z nich warto wybrać do swojego komputera czy laptopa? Sprawdźcie! Dysk SSD SATA – […]

Czytaj dalej